Wilkowice zwycięskie w ostatniej kolejce

18 czerwca została rozegrana ostatnia już w tym sezonie kolejka BLO. LKS udał się do Wilkowic w nadziei na pozytywne zwieńczenie dobrej wiosny. Mecz rozpoczął się przewagą gości, którzy potrafili długo utrzymywać się przy piłce, wymieniać wiele podań i tworzyć sytuację. Często brakowało jednak dokładnego ostatniego podania, stąd w pierwszej połowie udało się wykreować tylko jedną klarowną okazję do strzelenia gola. Gra gospodarzy była prosta, ale jak się okazało niezwykle skuteczna. Ilość akcji pod polem karnym Pruchnej można by policzyć na palcach jednej ręki, a mimo to dwukrotnie w pierwszej części pokonali naszego bramkarza. Najpierw uczynił to w 26 minucie Krystian Mańkus. W tej sytuacji wątpliwy był brak odgwizdania spalonego i uznanie gola. 11 minut później prowadzenie Wilkowic podwyższył Jakub Denys. W drugiej połowie w piłkę grał tylko LKS. Akcje naszego przeciwnika ograniczały się do zagrywania długich piłek w kierunku swojego napastnika, w nadziei na wykorzystanie jednej z kontry. Ich skuteczność z pierwszej połowy nie została jednak przeniesiona do drugiej. Trzykrotnie w znakomitych sytuacjach nie trafiali nawet w światło bramki. Aż trzykrotnie doszło z kolei do nerwowych momentów kiedy arbiter nie dyktował rzutów karnych, których domagali się piłkarze z Pruchnej. Wreszcie, w 73 minucie udało się przełamać rywala. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola zdobył Robert Żbikowski. Kolejne minuty to próby wyrównania rezultatu. Ta sztuka jednak nie udała się LKS-owi. W 89 minucie wynik na 3:1 ustalił dobijając strzał kolego z zespołu Kamil Krzak. I znów nie obyło się bez kontrowersji. Spośród tych, które miały miejsce w niedzielne popołudnie ta była największa. Najprawdopodobniej strzelec trzeciego gola dla Wilkowic był na pozycji spalonej. To wszystko nie zmienia jednak faktu, że mecz można było wygrać, lecz szwankowało ostatnie podanie i skuteczność. Sezon kończymy zatem na 12 miejscu z dorobkiem 33 punktów (12 jesień, 21 wiosna).

GLKS Wilkowice - LKS 99 Pruchna 3:1 (Mańkus, Denys, Krzak; Żbikowski)