Podział punktów na początek

6.08 LKS 99 Pruchna powrócił do zmagań ligowych w nowym sezonie Bielskiej Ligi Okręgowej. W pierwszym meczu nasza drużyna udała się na wyjazd do rywala "zza miedzy" chcąc na terenie przeciwnika dobrze rozpocząć rozgrywki i zdobyć pierwsze punkty w starciu ze Spójnią Zebrzydowice. Sympatycy Pruchnej spoglądali na to spotkanie z dużymi nadziejami, które poparte były dobrymi wynikami w sparingach oraz pewnym zwycięstwem w pucharze. Od początku meczu czuć jeszcze nieco było wakacyjną przerwę. Tempo spotkania nie powalało na kolana, sporo było niedokładności i błędów z obu stron. Zarówno gospodarze jak i goście nierzadko uciekali się do zagrywania długich piłek w nadziei na błąd rywala. Gdy Pruchna zaczęła wyżej podchodzić i ostrzej atakować przeciwnika udało się wreszcie potwierdzić skuteczność z meczów kontrolnych. Do piłki dopadł Marcin Wysiński, który wyłożył ją w polu karnym Przemysławowi Błażejowskiemu. Ten pewnym strzałem otworzył wynik spotkania w 30 minucie. Niestety, radość LKS-u nie trwała długo. Ledwie minutę później z bliskiej odległości Skrockiego pokonał Szymon Miłek. Po przerwie inicjatywę nieco przejęła ekipa z Zebrzydowic. To ona dłużej utrzymywała się przy piłce i stwarzała więcej sytuacji. Jedną z nich wykorzystał Tomasz Mrówka i tym samym w 69 minucie dał prowadzenie gospodarzom. Od tego momentu jednak Pruchna walecznie starała się doprowadzić do wyrównania. W  88 minucie starania LKS-u zostały wynagrodzone. Bramkę na 2:2 dającą tym samym pierwszy punkt w tabeli strzelił Michał Chrysteczko. Po 4 golach w Pucharze Polski ma on już 5 trafień w ledwie 2 meczach. Derbowe starcie zakończyło się zatem podziałem punktów, który przynajmniej w pewnym stopniu powinien zadowalać obie strony.

Spójnia Zebrzydowice - LKS 99 Pruchna 2:2 (Miłek, Mrówka; Błażejowski, Chrysteczko)