Pucharowe otwarcie sezonu

29 lipca dla LKS-u 99 Pruchna oficjalnie rozpoczął się nowy sezon zmagań piłkarskich. Pruchna przystępuje do nich wzmocniona powrotem do klubu Adama Brzyszkowskiego, jednym transferem bramkarza Mateusza Gaja oraz zażegnaniem kilku problemów związanych z kontuzjami. Po trzech zwycięstwach w sparingach ( Krzyżanowice 3:1, Pniówek II Pawłowice 4:1, Ruptawa 2:1) nadszedł czas by sprawdzić swoją dyspozycję w meczu o stawkę. W pierwszej rundzie Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Skoczów rywalem pruchnian była drużyna LKS Pogórze. To właśnie na terenie naszego przeciwnika rozbrzmiał pierwszy gwizdek zwiastując kolejny sezon. Mimo, że nasz zespół był zdecydowanym faworytem to w 10 minucie powody do zaniepokojenia dał nam Mateusz Brandys wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Na gola tego odpowiedział Michał Chrysteczko, a tuż przed przerwą bramkarza Pogórza z rzutu wolnego pokonał Marcin Bednarek. Na początku drugiej połowy po raz drugi trafił Chrysteczko - wykorzystując rzut karny. W 60 minucie skompletował hat-tricka. Jeżeli w 75 minucie ktoś na chwilę odwrócił wzrok to prawdopodobnie ominęły go... 3 gole! Kamil Kaszuba, Michał Chrysteczko i ponownie nasz obrońca narzucili szalone tempo i w 3 minuty dołożyli do dorobku bramkowego Pruchnej 3 gole. Pod koniec meczu dla Pogórza bramkę zdobył jeszcze Tomasz Kożdoń i mecz zakończył się wynikiem 2:7 zapowiadającym dobrą postawę naszej drużyny na początku sezonu.