Podsumowanie sezonu

Finał właśnie zakończonego sezonu Bielskiej Ligi Okręgowej miał dla LKS-u 99 Pruchna gorzki smak, ponieważ ostatecznie przesądził o spadku do A-klasy. Nie pozostaje nam nic innego jak pogodzenie się z tą sytuacją i walka o powrót do wyższej ligi. Podsumujmy zatem krótko minione rozgrywki głównie z perspektywy naszego zespołu.

Remis goni remis

Jedną z przyczyn opuszczenia przez Pruchnę okręgówki może być fakt, że w wielu spotkaniach drużyna nie potrafiła zadać ostatecznego ciosu lub utrzymać prowadzenia i zgarnąć kompletu punktów co przełożyło się na aż 11 remisów uzbieranych przez cały sezon. To zdecydowanie najwięcej w całej lidze. Druga pod tym względem Koszarawa Żywiec ośmiokrotnie dzieliła się punktami.

Podsumowanie spotkań:

Runda jesienna:

Zwycięstwa Remisy Porażki
LKS Leśna (d) 5:1 KKS Spójnia Zebrzydowice (w) 2:2 GKS Czarni Jaworze (w) 0:1
LKS Orzeł Łękawica (d) 2:0 Góral Żywiec (d) 1:1 LKS Tempo Puńców (w) 1:2
LKS Bestwina (w) 1:0 GLKS Wilkowice (d) 1:1 MRKS Czechowice - Dziedzice (w) 0:5
RKS Cukrownik Chybie (w) 2:2 LKS Błyskawica Drogomyśl (d) 4:5
LKS Metal WG - Skałka Żabnica (w) 0:0 TS Koszarawa Żywiec (d) 0:2
WSS Wisła (d) 3:3
LKS Pasjonat Dankowice (w) 2:2

Runda wiosenna:

Zwycięstwa Remisy Porażki
LKS Leśna (w) 3:2 KKS Spójnia Zebrzydowice (d) 1:1 LKS Tempo Puńców (d) 1:2
GLKS Wilkowice (w) 1:0 GKS Czarni Jaworze (d) 1:1 Góral Żywiec (w) 0:5
LKS Metal WG - Skałka Żabnica (d) 2:1 LKS Orzeł Łękawica (w) 1:1 LKS Bestwina (d) 0:4
RKS Cukrownik Chybie (d) 0:0 MRLS Czechowice - Dziedzice (d) 0:4
LKS Błyskawica Drogomyśl (w) 2:3
WSS Wisła (w) 2:3
LKS Pasjonat Dankowice (d) 3:5
TS Koszarawa Żywiec (w) 1:2

Najlepsi strzelcy

Królem strzelców ligi ponownie został napastnik WSS Wisły, Szymon Płoszaj, który uzbierał okrągłe 30 trafień. Po 4 gole mniej zdobyli Adam Waliczek z GKS-u Czarni Jaworze oraz Jakub Ogiegło reprezentujący barwy Pasjonata Dankowice. W Pucharze Polski na szczeblu podokręgu Skoczów Szymonowi Płoszajowi kroku dotrzymał zawodnik LKS-u Sportkontakt Goleszów Krystian Czudek. Obaj zawodnicy na listę strzelców wpisywali się 6 razy. Najskuteczniejszy w szeregach Pruchnej okazał się Michał Chrysteczko, który bramkarzy rywali pokonywał na przestrzeni sezonu 16 razy (12 razy w lidze, 4 w Pucharze Polski)

Strzelcy goli dla LKS-u 99 Pruchna

Zawodnik Gole Gole w lidze Gole w pucharze
Michał Chrysteczko 16 12 4
Paweł Pańta 6 6 0
Marcin Bednarek 4 3 1
Adam Brzyszkowski 4 4 0
Filip Orszula 3 3 0
Daniel Mencner 3 3 0
Mariusz Adaszek 2 2 0
Przemysław Błażejowski 2 2 0
Kamil Kaszuba 2 0 2
Bartosz Szołtys 2 2 0
Robert Żbikowski 2 2 0
Piotr Kowal 1 1 0
Jacek Kosiba 1 1 0
[gol samobójczy] 1 1 0
RAZEM 49 42 7

Rozegrane minuty

Najwięcej minut na boisku w tym sezonie spędził bramkarz Andrzej Skrocki - 2700 minut
Najwięcej grającym zawodnikiem z pola był trener Marcin Bednarek - 2612 minut

Zmiany, zmiany, zmiany...

Przed nadchodzącym sezonem na pewno dojdzie do kilku zmian personalnych. Klub pozyska nowych zawodników, o czym będziemy informowali. Kto zdecyduje się zostać a kto zmieni barwy klubowe nie jest w tej chwili jeszcze takie oczywiste. Na moment obecny oficjalnie możemy poinformować, że z drużyną pożegna się jej kapitan, który przez długie lata reprezentował barwy Pruchnej i jest jednym z tych, którzy w ogromnej mierze przyczynili się do rozwoju klubu i jego awansu do ligi okręgowej, w której LKS występował przez 5 lat. Paweł Pańta podziękował drużynie za te wszystkie lata spędzone w klubie. My również dziękujemy mu za każdy rozegrany mecz i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

Kolejny oficjalny komunikat jaki możemy podać jest taki, że od nowego sezonu trenerem Pruchnej nie będzie już Marcin Bednarek, nie należy się też spodziewać jego obecności na boisku jako zawodnika. Warto podkreślić, że dotychczasowy grający trener LKS-u decyzję taką podjął na długo przed zakończeniem sezonu, bo już w grudniu, o czym osoby związane z klubem wiedziały. Jego odejście w żaden sposób nie jest związane z degradacją. Od nowego sezonu trenerem zespołu będzie Michał Ćmich.

Mariusz Adaszek, który rundę wiosenną spędził na wypożyczeniu w Beskidzie Skoczów od nowego sezonu będzie już grającym trenerem Cukrownika Chybie.

Losy kilku innych zawodników nie są jeszcze znane.

Garść informacji:

> Miano Bohatera Kolejki BLO wg portalu sportowebeskidy.pl raz przypadło dla zawodnika Pruchnej. Był nim Filip Orszula
> 6-ciu zawodników LKS-u znajdowało się w jedenastce kolejki BLO (w tym dwóch dwukrotnie) portalu sportowebeskidy.pl
> LKS 99 Pruchna po raz pierwszy w historii swoich występów w okręgówce nie przekroczył granicy 30-tu punktów
> Najstarszym zawodnikiem, który zdobył w tym sezonie gola dla naszego zespołu jest Jacek Kosiba (rocznik '74), zaś najmłodszym Bartosz Szołtys (rocznik 2001)

Podsumowanie:

Awans do IV Ligi: MRKS Czechowice - Dziedzice
Spadek z IV Ligi: KP Beskid Skoczów, KS Kuźnia Ustroń

Spadek z okręgówki: GLKS Wilkowice, LKS Leśna, Metal WG - Skałka Żabnica, LKS 99 Pruchna
Awans do okręgówki: LKS Kończyce Małe, LKS Soła Rajcza, BTS Rekord Bielsko - Biała II

Król strzelców ligi: Szymon Płoszaj - 30 goli
Król strzelców Pucharu Polski: Szymon Płoszaj oraz Krystian Czudek - 6 goli