Przegrana z Czechowicami

W przedostatniej kolejce Bielskiej Ligi Okręgowej LKS 99 Pruchna po raz ostatni zagrał przed własną publicznością. Rywalem był walczący jeszcze o podium MRKS Czechowice-Dziedzice. Od początku meczu faworyt tego starcia mógł czuć lekką frustrację, ponieważ ambitnie walczący gospodarze nie zamierzali składać broni. Poprzedni mecz między tymi drużynami zakończył się remisem 1:1, więc Pruchna i tym razem liczyła na zdobycz punktową. Pierwsze 45 minut to wyrównana, waleczna gra. Dobrze broniący LKS nie pozwolił rywalowi na stworzenie klarownej sytuacji, jednak to samo można powiedzieć o zespole z Czechowic. Po przerwie gra stała się bardziej otwarta. Było widać, że oba zespoły robią wszystko by sięgnąć po komplet punktów. Gospodarze mieli swoją szansę na otworzenie wyniku, ale zawiodła skuteczność. Co nie udało się Pruchnej uczynili wreszcie przyjezdni. W 65 minucie po akcji prawą stroną i strzale, który wybronił bramkarz, piłkę do bramki głową dobił Rafał Adamczyk. Po tej akcji podopieczni Marcina Biskupa odetchnęli z ulgą i zyskali na boisku większy spokój. Ich przewaga zaczęła zarysowywać się coraz bardziej.  W 78 minucie podwyższyli prowadzenie za sprawą Szymona Niemczyka. W doliczonym czasie gry wynik na 3:0 dla gości ustalił Łukasz Jastrzębski, który wykończył kontrę przeprowadzoną po odbiorze piłki w środku pola. Mimo usilnych starań gospodarze musieli tego dnia uznać wyższość przeciwnika. Chociaż wynik nie odzwierciedla do końca tego co działo się przez 90 minut to Czechowice wykonały kawał dobrej roboty i wygrały dzięki cierpliwości i konsekwencji w swojej grze. Tym samym wciąż liczą się w walce o "pudło" okręgówki. Pruchna w ostatniej kolejce sezonu zagra z Wilkowicami, które mają identyczny dorobek punktowy i są za naszą drużyną tylko z powodu porażki w bezpośrednim starciu jesienią.

LKS 99 Pruchna - MRKS Czechowice-Dziedzice 0:3 (Adamczyk, Niemczyk, Jastrzębski)