Strzelali tylko gospodarze

W 19 kolejce Bielskiej Ligi Okręgowej LKS 99 Pruchna podejmował na wyjeździe Kuźnię Ustroń. Oba zespoły dzieli spora różnica punktowa w tabeli, a także cele zweryfikowane przez obecny sezon są odmienne. Zdecydowanym faworytem była więc oczywiście Kuźnia, ale goście nie zamierzali odpuszczać pamiętając korzystny dla nich wynik w Pucharze Polski. Mecz poprzedziła minuta ciszy w geście hołdu dla przedwcześnie zmarłego zawodnika Ustronia, ś.p. Marka Szymali. Wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego, Kuźnia ruszyła do przodu i napierała na przeciwnika przejmując inicjatywę w tym meczu. W rezultacie objęli oni prowadzenie już w 4 minucie po pięknym uderzeniu z około 30 metrów Arkadiusza Trybulca. W kolejnych minutach prowadzący zespół cały czas był stroną dominującą. Stwarzał sobie sytuacje i nie pozwalał na zbyt wiele w ofensywie Pruchnej. LKS nie ustrzegł się też błędów przy wyprowadzaniu piłki co było efektem dobrej gry pressingiem naszego przeciwnika. W 27 minucie wynik podwyższył Adrian Sikora i Kuźni grało się jeszcze łatwiej. Im bliżej końca pierwszej połowy tym więcej sytuacji sobie stwarzali. W 34 minucie było już 3:0 po trafieniu Mateusza Braka. Kolejnych 10 minut później po raz drugi w tym meczu trafił Adrian Sikora. Obu bramek można było uniknąć, ponieważ były one konsekwencją niewymuszonych, indywidualnych błędów. Niestety, do szatni nasza drużyna schodziła ze spuszczonymi głowami. W drugiej połowie goście tego spotkania wreszcie doszli do głosu. Potrafili utrzymać się dłużej przy piłce a także bardziej zagrażali bramce przeciwnika. Najbliżej szczęścia byli Michał Chrysteczko, którego strzał zatrzymał bramkarz Patryk Kierlik i Daniel Mencner, który najpierw trafił do bramki, ale sędziowie dopatrzyli się u pomocnika z Pruchnej pozycji spalonej oraz chwilę później uderzył głową w poprzeczkę. Trzeba jednak przyznać, że Kuźnia tę część meczu grała już z większym spokojem i na mniejszej intensywności umiejętnie kontrolując bardzo korzystny dla nich rezultat. Wynik sprzed przerwy nie uległ zmianie i mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:0

KS Kuźnia Ustroń - LKS 99 Pruchna 4:0 (Trybulec, Sikora Adrian X2, Brak)