Na remis w Leśnej

Do meczu LKS Leśna vs LKS 99 Pruchna obie drużyny przystąpiły szczególnie zmotywowane. Było to bezpośrednie starcie rywali w walce o utrzymanie. W obecnym sezonie dla obu ekip każdy punkt jest na wagę złota. W tabeli przed tym meczem Leśna traciła do naszego zespołu 3 oczka. Od pierwszego gwizdka arbitra rozpoczęła się walka o każdy centymetr boiska. Zarówno gospodarze jak i goście mieli swoje szanse do zdobycia gola, ale brakowało klarownych sytuacji. Im bliżej było jednak końca pierwszej części gry tym większa stawała się przewaga Pruchnej. W ostatnim kwadransie nasza drużyna wypracowała sobie optyczną przewagę. Jej owocem była akcja z 45 minuty. Filip Orszula posłał z prawej części boiska dokładne dośrodkowanie w pole karne na głowę Pawła Pańty. Nasz kapitan dokładnym uderzeniem wyprowadził gości na prowadzenie. Druga połowa rozpoczęła się dokładnie odwrotnie jak skończyła się pierwsza. Po rzucie rożnym Leśna skorzystała z zamieszania. Piłkę wybitą w okolice szesnastego metra do bramki mocnym, soczystym uderzeniem z prostego podbicia posłał Maciej Krysta. Po tym golu gra znów wyrównała się. Oba zespoły walczyły na całego i robiły wszystko co w ich mocy by wywalczyć 3 punkty. Pruchna miała dwie dobre sytuacje na zadanie ostatecznego ciosu, jednak piłka wpierw minęła bramkę gospodarzy, a później na drodze do szczęścia stanął bramkarz przeciwnika. Wynik do końca nie uległ już zmianie, ale niepowtarzalną sytuację na zdobycie kompletu punktów w 90 minucie mieli zawodnicy Leśnej. Jeden z nich otrzymał podanie sam na sam z bramkarzem, minął Skrockiego, ale tym samym wyrzucił się mocno do boku. Przełożył więc piłkę na lewą nogę i chybił mając przed sobą niemalże pustą bramkę. Po chwili sędzia zakończył mecz, w którym nastąpił podział punktów. Zespół Marcina Bednarka utrzymał trzypunktową przewagę nad strefą spadkową.

LKS Leśna - LKS 99 Pruchna 1:1 ( Krysta; Pańta)